Skip to content ↓

Staff

Leadership Team

Rosecourt Road Canterbury Road
Rupinder Bansil - Headteacher
Donna Callaghan - Associate Head  Jonathan Owen - Associate Head
Leah Hefetz - Assistant Head Emma Baldwin - Assistant Head
Lisa Gallagher - Assistant Head Sam Carroll - Assistant Head

 

Reception Team 
Rosecourt Road Canterbury Road
Helen Edwards - Year Group Lead YR Hazel Gemma Price - Teacher YR Ash
Tracy Robinson - Teacher YR Oak Rebecca Ceres -  Teacher YR Willow
Britt Shaghaghi - Teacher YR Pine  Shabana Rahman
Georgine Bryan Lorraine-Kerry Glover 
Dina Sunil  
Year 1 Team 
Rosecourt Road  Canterbury Road
Laura Little -  Year Group Lead Y1 Maple Maria Mendez - Teacher Y1 Elm
Monique Lee -  Teacher YR 1 Fir Lorraine Benham/Sharon Dunbar - Teacher Y1 Lime 
Debbie Cooksey -  Teacher Y1 Elder  Vikki Giacomini
Luciana Conde  
Talent Jacob  
Indhira Chudasama  
Emmanuel Darko  

 

 

Year 2 Team
Rosecourt Road Canterbury Road
Asfa Williams - Teacher Y2 Spruce Louise Walters - Year Group Lead Y2 Aspen
Hannah French - Teacher Y2 Rowan  Rachel Ramus -Teacher Y2 Palm
Gavern Newsum - Teacher Y2 Poplar  Natassia Gordon
Sivasakthy Balakrishnan Abigail Amankwa
Liane Shepard  Sabiha Amokrane
  Paula Gawler
Year 3 Team
Rosecourt Road Canterbury Road
Mariyam Nishan - Year Group Lead Y3 Larch Nisha Patel - Teacher Y3 Chestnut
Annika Schrenk - Teacher Y3 Cedar Natasha Woolley - Teacher Y3 Cherry 
Diana Simango - Teacher Y3 Walnut Talent Jacob
Kenya May Elaine Chijioke
Keren Morris Peter Walters
Evelyn Sam  
Khaleda Miah  
Year 4 Team
Rosecourt Road Canterbury Road
Lorna John - Year Group Lead Y4 -  Acacia Deborah Adesina - Teacher Y4 Olive
Ataa Okoroafar - Teacher Y4 Beech Tanique Frith - Teacher Y4 Hornbeam
Sara Akboudj/Martine Jean-Baptiste - Teacher Y4 Yew Michael Hutton-Wood
Bola Lawal  
Mary Takeda  
Year 5 Team
Rosecourt Road Canterbury Rd
Megan Doran  - Teacher Y5 - Cypress Geniene Adekola - Year Group Lead Y5 - Hawthorn
Leah Evans - Teacher Y5 - Silver Birch  Sheraigh Clarke - Teacher Y5 - Sycamore
Linda Shute - Teacher Y5  - Magnolia Phillip Williams
Dee Uwaifo Farzana Suherwardy
Sonia Bowers  
Year 6 Team
Rosecourt Road Canterbury Road
Rohini Carroll - Teacher Y6 Blackthorn Xanthe May - Year Group Lead Y6 Acer
Josie Davenport - Teacher Y6  Eucalyptus Alice Brackley - Teacher Y6 Holly 
Jade Wadham Powell - Teacher Y6 Juniper   Angela Rogers
Chitundu Kafula Sam Deowram
Koreen Oretha Billings  
Support Staff 
Rosecourt Road  Canterbury Road
Fousia Bawa - Admissions and Attendance  Nagoor Baksh - Attendance 
Sangeeta Dwesar - HR and Finance   Swati Cameron - Office Administration
Serina Gardner - Office Administration Marley Williams - Site Manager 
Yusuf Ghori - Premises Team Saidi El Habib - Premises Team
Inclusion and Specialist Staff
Rhys Bienaime - Sports Coach Jonathan Lee - Learning Mentor
Sheree Pinheiro - Family Support Worker Kirsty McArdle - Learning Mentor
Angela Barakeh - Family Support Worker Claudia Fonseca - MfL
Tania Degale - Music